5*DLX NEHİR GEMİSİ ile ANTİK MISIR & GİZEMLİ NİL NEHRİ Hurghada - Luxor (1)– Esna – Edfu – Kom Om


5*DLX NEHİR GEMİSİ ile ANTİK MISIR & GİZEMLİ NİL NEHRİ Hurghada - Luxor (1)– Esna – Edfu – Kom Ombo – Aswan(1) – Abu Simbel – Kahire (2) ŞEKER BAYRAMI 22 – 28 Nisan 2023

İstanbul Yeni Havalimanı, Dış Hatlar Terminalinde saat 22:00’de buluşma (21 Nisan 2023 Cuma akşam) Check-in ve Pasaport işlemleri sonrası Türk Havayolları’nın TK702 sefer sayılı uçuşu ile saat 02.10’da Hurghada’ya hareket. 03.55’de Hurghada’ya varış ve sabah kahvaltımızı alacağımız otele transfer alınacak sabah kahvaltısının ardından otelden ayrılış ve Luxor’a hareket ediyoruz. (Hurgada-Luxor arası yaklaşık 3,5 saat). Luxor Dünyanın en büyük açık hava müzesi olarak anılmaktadır. Panoramik Luxor Şehir Turu. Tur sonrası Nil Nehrinde 4 gece geçireceğimiz 5*Delux nehir gemimize transfer oluyoruz. Check-in işlemleri sonrası odalara yerleşme ve öğle yemeğimizi gemide alıyoruz. Sonrasında Turumuza piramitlerden sonra Mısır’da en çok ziyaretçi alan Karnak Tapınağı ile başlıyoruz. Karnak tapınağının yapımı 2000 yıldan fazla sürmüştür. Tarihte; tapınağın bir çok tanrıya atfedildiği düşünülse de Tanrı Amon için yapılmıştır. Ardından Amenhetop tarafından yapılmış olan Luxor Tapınağını gezeceğiz. Sonrasında gemiye dönüş. Akşam yemeği ve geceleme Luxor limanında demirli gemimizde.

Kahvaltı sonrası turumuza “Ölüler Kenti” olarak da bilinen Krallar Vadisi ile başlıyoruz. Vadi içerisinde Mısır Firavun ve Krallarına ait mezarları görme imkanı bulacağız. Ardından Kraliçe Hatsepsut tarafından yaptırılmış olan Tapınağı göreceğiz. Göz kamaştırıcı mimarisine hayran kalacaksınız. Kraliçe Hatsepsut kayıtlara geçmiş olan ilk kadın Firavundur. Turumuzun bitiminde gemimize dönüş. Öğle Yemeği sonrası gemimiz Edfu üzerinden Esnaya doğru yol alacak. Akşam yemeği ve geceleme gemimizde.

Kahvaltı sonrası turumuza Nil Nehri’nin batısında yer alan Edfu Tapınağı ile başlıyoruz. Geleneksel Mısır Tapınak Mimarisine göre Şahin başlı Tanrı Horus için yapılmıştır. Günümüze kadar en iyi şekilde korunmuş tapınaklardan birisidir. Tur bitiminde gemimize dönüyor ve Kom Ombo’ya doğru seyire devam ediyoruz. Keyifli manzaralar eşliğinde sürecek yolculuğumuzun ardından Kom Ombo’ya varıyoruz. Öğle yemeği gemide. Varışımız sonrasında M.Ö. 2. Yy’da Ptolemaios Hanedanı döneminde yaptırılmış olan Kom Ombo Tapınağını ziyaret edeceğiz. Tarihte 2 tanrı tarafından paylaşılan tek tapınaktır, bir tarafı Timsah Tanrı Sobek’e diğer tarafı Şahin Tanrı Haroeris’e adanmıştır. Tapınak yüzyıllar boyu Nil Nehrinin taşması sonucu hasar görmüştür. Turumuz sonrasında gemimize dönüyor ve dünyanın en kurak şehirlerinden biri olan Aswan’a doğru yola devam ediyoruz. Akşam yemeği ve geceleme gemimizde.

Erken saatlerde rehberimizin extra olarak sunacağı Mısır’ın Güney’inde yer alan ve en önemli antik tapınaklardan biri olan Abu Simbel’ turu için üzere gemimizden ayrılıyoruz. Yaklaşık 3,5 saatlik bir yolculuk sonrasında; 2. Ramses tarafından hem gücünü düşmanlarına gösterebilmek hem de çok sevdiği karısı Nefertari’ye olan aşkını ispat etmek için yaptırdığı tapınağı gezeceğiz. Tapınak girişinde boyları kaideleri ile 20 metreyi bulan 4 adet Ramses heykeli bulunmaktadır. Bölgede Nefertari ve Tanrıça Hator’a adanmış küçük bir tapınak da yer almaktadır. Ramses bu tapınağın girişine Nefertari için “Güneşin Parlağı Kadın” cümlesini yazdırmıştır. Ancak bazı kaynaklara göre Nefertari tapınağı göremeden Nil Nehrinde bir kazada hayatını kaybetmiştir. Hikayeleri, efsaneleri ve mimari ile Abu Simbel’e hayran kalacaksınız. Tur bitiminde gemiye dönüş. Öğle , Akşam yemeği ve geceleme Aswan limanında demirli gemimizde. Abu Simbel turu ücreti (110USD)

Kahvaltı ve gemimizden çıkış işlemleri sonrası, Aswan’ın güneyinde ve Nil Nehrinin ortasında yer alan Kayalık ada üzerindeki “Fil dişi” anlamına gelen Tanrıça İsis için yapılmış olan Philae Tapınağını görmek üzere tekneler ile yapılacak olan turumuza başlıyoruz. Tur bitiminde Aswan Havalimanına transfer, Mısır Havayollarının MS150 sefer sayılı uçuşu ile 15.25’de Kahire’ye hareket. 16.50’de Kahire’ye varış sonrası otelimize transfer, yerel bir restoranda veya otelde alacağımız akşam yemeği sonrası geceleme Kahiredeki otelimizde.

Kahvaltı sonrası; Dünya’nın 7 harikasından biri olan Giza Piramitlerini ziyaret ediyoruz. Piramitler, dünyanın en eski ve şekilli taşlarından inşa edilmiştir. Giza Piramitleri Kahire’nin Giza bölgesinde bulunmaktadır. M.ö. 3000li yıllarda yapıldığı tahmin edilmektedir. Bu piramitleri diğerlerinden ayıran en önemli özellik, içlerinde yazı yoktur ve bu sebeple de gizemi halen çözülememiştir. Keops Piramidi 138,5 metre, Kafre Piramidi 136,5 metre ve Mikerinos ise 65 metre yüksekliğindedir. Her 3 piramit de isimlerini yaptıran Firavunlar tarafından almıştır. Piramitler ile aynı alanda yer alan bir diğer önemli eser de Büyük Giza Sfenksidir ve Dünyanın en büyük taş heykeli özelliğine sahiptir. Mitolojik tarihte firavun mezarlarını ve piramitleri koruması amacı ile yapıldığına inanılmaktadır. Yerel restoranda alacağımız öğle yemeğinin ardından; Imhotep tarafından Kral Djoser için yaptırılmış olan, basamaklı piramit olarak da bilinen Sakkara Piramidini gezeceğiz. Tur bitiminde akşam yemeği otelde veya yerel restoranda alınacaktır. Geceleme Kahiredeki otelimizde.

Kahvaltı sonrası; 1902 yılında açılan Kahire müzesi olacak. Antik Mısır hazinelerine ev sahipliği yapan müzede 120 binden fazla eser bulunmaktadır (mumyalar bölümünün girişi ücretlidir). Müze ziyaretimiz sonrası Kahire’nin güneybatı bölgesinde yer alan, eski şehir bölümüne geçerek tarihi Khan El Khalili çarşısında alışveriş fırsatımız olacak ve serbest zamanınızda meşhur naneli çayı deneme fırsatını bulabileceksiniz. Son alışverişler için serbest zaman ve Havalimanına transfer. Check-in ve Pasaport işlemleri sonrası Türk Havayolları’nın TK695 sefer sayılı uçuşu ile saat 20.40’da İstanbul Yeni Havalimanına hareket. Yerel saat ile (+1) 00.05’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

Ücrete Dahil Hizmetler

Türk Havayolları ile İstanbul Yeni Havalimanı-Hurghada/ Kahire – İstanbul Yeni Havalimanı arası ekonomi sınıfı uçak bileti Yerel Havayolları ile Aswan-Kahire ekonomi sınıf uçak bileti

5*Dlx nehir gemisinde 4 gece tam pansiyon konaklama (5* Dlx Monaco vb) (Tam pansiyon servis hizmeti gemiye biniş günü öğle yemeği ile başlayıp, gemiden iniş günü kahvaltı ile son bulmaktadır) Kahire’de 2 gece 5*Delux Otelde Kahvaltı dahil konaklama (5*Hilton vb)

Havalimanı ve Liman vergileri (490 Usd)

Kahire’de programda belirtilen öğle ve akşam yemekleri

Programda belirtilen geziler ve giriş ücretleri (bazı özel bölümlerde ekstra ücret talep edilebilir)

Havalimanı transferleri

Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti..(Yeterli katılım sağlandığı takdirde) (Hurghada Havalimanı karşılama olacak şekilde)

Seyahat sağlık sigortası. 70 yaş ve üzeri %100 surprim uygulanır.(25USD) (Sigorta aynı zamanda mesleki zorunluluk sigortası olduğundan iptali mümkün değildir.)

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Gemi Servis Ücreti (kişi başı 55 Usd) Bahşişler ( kişi başı 40Usd). Mısır turlarında; grup adına yerel rehber,kaptan, otel, restoran vb kişilere dağıtılmak üzere, tur liderimiz gezi başında kişi başı 40 $ nakit olarak toplanacaktır/ katılım zorunludur Minibar harcamaları Gemide tüm alkollü ve alkolsüz içecekler

Vize Ücreti o (18-45 yaş arası TC vatandaşları için (60 Usd) o (Yeşil pasaporta vize gerekmemektedir) o 18 yaş altı ve 45 yaş üzeri TC vatandaşlarına Mısır’a varışta kapı vizesi alınmakta olup, Vize ücreti 95 Usd’’dir Pasaportta vizenin yapıştırılacağı boş sayfa olması gerekmektedir.

İptali kapsayan seyahat sağlık sigortası (50Usd). 70 yaş ve üzeri %100 sürprim uygulanır.

Yurt dışı çıkış harcı (150 TL)

Ülkeye varış öncesi 6 yaş ve üzeri tüm yolculardan seyahatten 72 saat önce yapılmış Negatif Covid-19 test sonucu gösterir kaşeli ve imzalı alınan numune türünü belirten İngilizce veya Arapça belge istenmektedir. **Tur öncesi güncel pandemic şartlarını acentenizden isteyiniz..

İki Kişilik Oda Kişi Başı Tek Kişilik Oda İlave Yatak 0 - 2 Yaş 7 - 12 Yaş 1.Çocuk 2 - 7 Yaş 2.Çocuk
1,999$ 2,898$ 0$ 0$ 0$ 0$

İPTAL ve İADE ŞARTLARI: • Kayıt günü ile 60 gün arası %30 • 59 gün – 30 gün kala %70 • 29 gün ve sonrası %100 ceza uygulanır! ÖNEMLİ NOT: Mısır Nil nehri turlarında, gemi adı tur tarihine 1 ay kala netlik kazanmaktadır. Tur programında yazan gemi yerine aynı standartta veya daha üst standartta gemi ile değişiklik olma ihtimali de bulunmaktadır.

6 Gece

7 Gün

En Yakın Hareket Tarihi

22.04.2023

Başlangıç
Bitiş
İstanbul Hareketli
Uçak ile Ulaşım