Doğu Karadeniz ve Batum Turu


Hatay kalkış Karadeniz Turları sizi bekliyor. Uygun fiyatlarla yerinizi hemen ayırtmak için turumuzu inceleyin

Saat 19.00 da buluşma ve özel otobüsümüz ile hareket.

Yolculuğumuzun sonunda sabah erken saatlerde Şehzadeler şehri Amasya’ya varışımızın ardından ilk olarak serbest zamanda alınacak bir kahvaltı ile günümüze başlıyoruz (Kahvaltı Ekstra). Kahvaltının ardından şehri keşfetmek için küçük bir yürüyüşe çıkıyoruz. Yürüyüşümüzü yaparken Yeşilırmak nehri boyunca uzanan Amasya Evleri, Kral Kaya Mezar Odaları, Amasya Kalesi, Saraydüzü Kışla Binası,Saat Kulesi, Sultan 2. Beyazıt Külliyesi ve Bimarhane görülecek yerler arasındadır. Amasya gezimizin ardından Samsun’a doğru hareket ediyoruz. Varışı takiben Samsun’da ilk durağımız Milli Mücadelenin simgesi olan Atatürk Anıtı’nı, Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarını Samsun’a getiren Bandırma Vapuru’nu ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimiz Samsunda Terme Pidesi (Ekstra). Samsun gezimizin sonunda Ünye, Fatsa üzerinden Ordu’ya doğru hareket ediyoruz. Yapacağımız şehir turu sonrası teleferikle Boztepe’ye çıkıp şehrin nefis manzarasını seyrediyoruz. Günün sonunda konaklama ve akşam yemeği Giresun’daki otelimizde.

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Trabzon’a doğru hareket ediyoruz. Trabzon’da ilk olarak 1.Manuel Kommenos döneminde kilise olarak inşaa edilen ve günümüzde cami olarak kullanılan Ayasofya’yı ziyaret ediyoruz. Daha sonra Trabzon’a özgü Kazaziye işçiliğini görmek için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın sonunda doğası ve manzarası ile bizleri büyüleyen Atatürk köşkünü ziyaret ediyoruz. Köşk içerisinde yapılan anlatım sonrası öğle yemeğimiz Trabzon’da (Ekstra). Öğle yemeğinin ardından Maçka’ya hareket ediyoruz. Altındere Vadisi Milli Parkı içerisinde yer alan Sümela manastırına gidiyoruz. Manastır’da yer alan İncil’den birçok konunun resmedildiği bu freskoları rehberimizden dinleyeceğiz. Günün sonunda Uzungöl’e doğru giderken bıçaklarıyla ünlü ilçemiz Sürmene’de mola veriyoruz. Meşhur Sürmene bıçaklarını da gördükten sonra bir çay fabrikasına geçip, Karadeniz’in en güzel çaylarını tadıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Uzungöl’deki otelimizde.

Otelde alacağımız kahvaltının ardından muhteşem orman manzarası eşliğinde arzu eden misafirlerimizle öncelikle Lustra ve sonrasında da yaklaşık 2250 metre rakımlı Karester yaylasına çıkıyoruz (Ekstra). Uzungöl’de ayrılmadan önce fotoğraf çekmek ve biraz dinlenmek için serbest zaman veriyoruz. Öğle yemeği (Ekstra). Öğle yemeğinin ardından arzu eden misafirlerimizle ekstra olarak düzenlenecek bir turumuz var. Bu turda minibüslere geçip yöreye özgü anlatımlar dinleyecek ve eğlenceli bir yolculuk ile Şenyuva köyünü ziyaret edeceğiz. Burada tarihi konakları panoramik olarak gördükten sonra tarihi Çinçiva köprüsü üzerinde fotoğraf molası veriyoruz. Ardından Zilkale’ye çıkıyoruz. Kale gezimizin ardından muhteşem bir doğa içerisinde yer alan Palovit şelalesini ziyaret ediyoruz. Günün sonunda konaklama ve akşam yemeğimiz Ayder’deki otelimizde.

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Ayder yaylasının muhteşem doğasında küçük bir yürüyüş yapıp bu muhteşem doğanın tadını çıkarmak ve fotoğraf çekmek için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında Batum için hareket ediyoruz.Hopa üzerinden sarp sınır kapısına varıyoruz. Sınır kapısı işlemlerinden sonra zengin Gürcü kültür ve doğasına doğru yolculuğumuz başlıyor. Bir tarafta deniz manzarası diğer tarafta Aziz Andrew heykelini izleyerek ilerliyoruz. İlk durağımız Hz. İsa’nın 12 havarisinden biri olan Aziz Mathias’ın Anıt mezarını barındıran Roma döneminden kalma Gonia Apsaros Kalesi. Kaleyi dıştan gezip yolumuza devam ediyoruz. Bayburt’tan doğan Batum’a gelen Çoruh nehri üzerinde eski Gonio köprüsünü göreceğiz. Ardından Batum şehir merkezine ulaştıktan sonra aracımızdan inerek şehri keşfetmek için yürüyüşümüze başlıyoruz. Gezi boyunca göreceğimiz yerler arasında Osmanlı döneminden kalma Orta Camii, sonrasında Piazza Meydanı, Meryem Ana Kilisesi, Batum evleri ve sokakları, Tiyatro Binası ve ortasında Medea Heykelinin de bulunduğu Avrupa meydanı olacaktır. Batum turumuz Batum Bulvarı ve Ali Nino heykeli ile devam ediyor. Son olarak Gürcü kültürüne ait lezzetleri tadıp Antakya yolculuğumuz başlıyor. Uzun bir yolculuğun ardından siz değerli misafirlerimizle Stoa Travel’in bir sonraki turlarında yeniden görüşmeyi dileyerek vedalaşıyoruz.

Ücrete Dahil Hizmetler

Otobüs ile Ulaşım

3 Gece Yarım Pansiyon Konaklama

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

İki Kişilik Oda Kişi Başı Tek Kişilik Oda İlave Yatak 0 - 2 Yaş 7 - 12 Yaş 1.Çocuk 2 - 7 Yaş 2.Çocuk
4,000₺ 5,000₺ 3,600₺ 600₺ 3,600₺ 2,000₺

İki Kişilik Oda Kişi Başı Tek Kişilik Oda İlave Yatak 0 - 2 Yaş 7 - 12 Yaş 1.Çocuk 2 - 7 Yaş 2.Çocuk
4,000₺ 5,000₺ 3,600₺ 600₺ 3,600₺ 2,000₺

Son 3 Güne kadar kesintisiz iptal.

4 Gece

5 Gün

En Yakın Hareket Tarihi

30.06.2023

Başlangıç
Bitiş
Hatay, Adana Hareketli
Otobüs ile Ulaşım